brand_468x60_ver1

Primární zásah

2. července 2008 v 18:06 | David Modrý |  Záchranná služba

Psalo se 1. června 2007 kolem půl osmé ráno, když jsem se nemohl vyhrabat z postele. Tělo chtělo ještě ležet, ale něco ve mne mi říkalo "rychle vstávej!" Inu, tělo stávkovalo a tak jsem zůstal ležet a koukal na strop. Po pár minutách jsem zaslechl pro mne poněkud známý a krásný zvuk, zvuk letícího vrtulníku. Byl slyšet čím dál více hlasitěji. Vyskočil jsem z postele a utíkal na balkón. V tu chvíli mi, jelikož bydlím v šestém patře hned pod střechou, prolétl nad hlavou. Opadla ze mne únava a v krvi proudil adrenalin. Začal nad námi kroužit a já sledoval, kam si sedne. První pokus o přistání doprostřed náměstí však nevyšel a proto vzlétl a přistál o cca 200 m dál na malém prostoru u čtyřpatrového panelového domu a rodinných domů.
Rychle jsem se oblékl, vzal foťák, klíče a doklady od auta a vydal se na lov. Při cestě kolem náměstí jsem si hned všiml důvodu, proč zde nepřištál. Bylo tu postaveno několik stánků s textilem. Pokračoval jsem dále, když jsem akorát míjel blikající policejní Felicii s lékařem a záchranářem z vrtulníku uvnitř. Asi se ptáte proč, ale důvod je v celku jednoduchý. S vrtulníkem sedli dál od místa zásahu a tak bylo třeba dopravit posádku včetně přístrojů a nosítek k místu neštěstí autem. Po necelé půlminutě jsem zaparkoval přibližovadlo na nejbližším volném místě u domu a vydal se situaci zdokumentovat.
Udělal jsem pár fotek a pak čekal, až se zbytek posádky vrátí. Mezitím se k místu dění seběhl kdekdo, hlavně malé děti, pro které to jistě byl zážitek na celý život. Čehož jsi jistě všiml každý přítomný, když se děti snažili dostat za knipl. Po zhruba 20-ti minutách přijela výše zmíněná policejní limuzína s lékařem a záchranářem. Jelikož stav pacienta nevyžadoval rychlý transport vzduchem, vrátila se posádka bez něj. Vyndali z automobilu nosítka, batoh a defibrilátor a namířili si to k vrtulníku. Zde vše řádně umístili na svá místa, popruhem přípevnili batoh a nastoupili. Záchranář dozadu, lékař dopředu vlevo od pilota. Po pár minutách se vrtulník společnosti Delta System-Air a.s. pomalinku ale jistě začal odlepovat od země a já začal fotit (viz. fotka z odletu). Během několika vteřin byli pryč a já a dav přítomných diváků se odebral k domovu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Radi Radi | 30. července 2010 v 20:22 | Reagovat

hezký článek na úvod :)
liberecký vrtulník nám nad domem létá docela často...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama