brand_468x60_ver1

Požár komunálního odpadu ve spalovně Termizo - Liberec 18.04.2009

18. dubna 2009 v 17:14 | David Modrý |  Ze zásahů

Požár komunálního odpadu v liberecké spalovně na ulici Dr. Milady Horákové v Liberci byl ohlášen na operační středisko HZS Libereckého kraje dnes ve 13:24 hodin. Na místo byly vyslány jednotky z II. stupně požárního poplachového plánu, profesionální hasiči ze stanice Liberec spolu s dobrovolnými jednotkami města Liberec z Horního Hanychova, Růžodolu I, Vratislavic nad Nisou, Vesce a Karlinek s 9 cisternovými vozy.

Podle prvních informací z místa události došlo k požáru uvnitř firmy na spalování komunálního odpadu Termizo, v překladišti odpadu. Hasičům se na místě podařilo otevřít vrata haly a začali požár hasit. K hašení využívají lafetových proudnic a také suchovodu v budově spalovny, který již zavodnili hasební vodou. Čerpací stanoviště pro dodávku hasební vody bylo zřízeno přímo na řece Nise, nedaleko areálu spalovny. Na místě nedošlo k žádnému zranění osob.

Příčina vzniku požáru je v šetření. Zatím jsou šetřeny dvě varianty, výskyt žhavých částic v přiveženém odpadu, nebo samovznícení usklaněného odpadu. Výši škody vyčíslí zástupci firmy.

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková(www.hzslk.cz)Doplnění tiskové zprávy dne 19.4:2009 v 10 hodin:

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu v 15:18 hodin. Na místo byl povolán také nakladač a univerzální dokončovací stroj k vyvážení hořícího odpadu, který hasiči v dýchací technice zkrápěli vodou. Zároveň byla uvnitř objektu nasazena přetlaková ventilace k odvětrávání toxických zplodin hoření. Hasiči museli také použít hydraulické rozpínací zařízení pro otevření dalších vrat v provozu spalovny. Po 17. hodině byly na místě ponechány jednotky dobrovolných hasičů z Růžodolu I, Vesce a Karlinek, které prováděly dohašovací práce. V půl sedmé večer dorazil na místo i týlový kontejner ze stanice Liberec, který sloužil jako zázemí všem zasahujícím jednotkám požární ochrany při dlouhém zásahu. V 19 hodin vystřídaly zasahující dobrovolné hasiče jednotky z Machnína a Krásné Studánky. Úplná likvidace požáru byla ohlášena v neděli 19. dubna 2009 ve 2:31 hodin.

U zásahu, který trval 13 hodin se vystřídalo celkem 9 jednotek požární ochrany Libereckého kraje se 14 cisternovými vozy.

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková (www.hzslk.cz)
...a poslední foto
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka ex67 Jirka ex67 | Web | 23. dubna 2009 v 15:52 | Reagovat

Díky že jsi se ozval. Byl jsem rád za pozdravy od všech v souvislosti s požárem a hlavně s nehodou.

2 David Modrý David Modrý | E-mail | Web | 24. dubna 2009 v 0:40 | Reagovat

[1]: Jirko, není za co. Držím palce klukům, ať jsou brzy fit a nadále zůstanou věrní hasičině, ač po tom, co zažili, nebude návrat lehký,

3 Jakub320 Jakub320 | E-mail | 3. června 2009 v 7:29 | Reagovat

Já tam byl, dva lidi od nás vycucli šest dejcháků za chvilku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama